Strona znajduje się w archiwum.

04.09.2013 - Szansa dla kobiet bezrobotnych

 

W ramach wyrównywania szans na rynku pracy zapraszamy kobiety w wieku od 15 do 64 lat do współpracy w zakresie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Dla wszystkich Pań będzie to możliwość samorealizacji, a często urzeczywistnienia własnych marzeń. Dodatkowym atutem skłaniającym do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej jest elastyczny czas pracy. Urząd wesprze dobre pomysły dofinansowaniem, którego maksymalna kwota wynosi w bieżącym roku do 20 tys. zł, a jej przeznaczenie związane jest z uruchomieniem firmy. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z usług doradców zawodowych, którzy sprawdzą predyspozycje zawodowe oraz potencjał przedsiębiorczy każdej kandydatki. Zapewniamy także pomoc w skalkulowaniu prognozowanych wyników ekonomicznych firmy oraz kontakt z urzędnikami z Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy wprowadzą Panie w zagadnienia dotyczące podstawowych obowiązków związanych z rozpoczęciem działalności.

Wniosek o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej można pobrać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu przy ul. Ogrodowej 5b, pok. 203 lub 204, jak również ze strony internetowej www.urzadpracy.pl – z zakładki pliki do pobrania. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Programów Rynku Pracy pod nr tel. 074/840 73 84, 074/840 73 95.

Metryka strony

Data publikacji 04.09.2013
Rejestr zmian
Osoba publikująca: Beata Uhryn
Zespół ds. Analiz, Statystyki i Zamówień Publicznych
Autor: Beata Kamińska